Przez lata Karaibskie wyspy skupiały na sobie międzynarodową uwagę dzięki produkowanemu tam rumowi. Saint Lucia to cichy gracz na Karaibskiej mapie, aczkolwiek wysoce ceniony przez rumowych entuzjastów. Bardziej za charakterystyczny styl mieszania rumów pochodzący z jedynej destylarni niż za konkretną markę. Ten trend jednak się zmienia. Saint Lucia jest gotowa podnieść swój status wśród Karaibskich wysp produkujących rum i już teraz eksportuje więcej marek znanych i lubianych w kręgach rumowych aficionado. Po tym, jak całkiem niedawno Chairman’s Reserve wdarł się na międzynarodową scenę rumu, Margaret Monplaisir – dyrektor zarządzającą St. Lucia Distillers obwieszcza: „Teraz czas na BOUNTY!”.
Destylarnia St. Lucia – historia
St. Lucia Distillers powstało w 1972 roku z połączenia dwóch pozostałych na wyspie destylarni. Dwie rodziny stojące za tymi destylarniami dla sformalizowania unii stworzyły Bounty Rum, jako pierwszy owoc ich współpracy. Od prawie 46 lat Bounty Rum jest flagową marką destylarni i znajduje się w samym sercu sceny kulturalnej i stylu życia lokalnej ludności. Od kiedy zaprzestano produkować cukier na wyspie, St. Lucia Distillers sprowadzają wysokiej klasy Gujańską melasę, która przechodzi podwójną destylację, zanim poddana zostanie dojrzewaniu przez minimum dwa lata w beczkach po Bourbonie.
Portfolio marki Bounty Rum
Bounty Premium Gold to najważniejszy produkt linii Bounty, jest wypuszczany po co najmniej dwóch latach starzenia. Bounty Premium White jest tworzony na bazie Bounty Gold po odfiltrowaniu koloru wraz z Bounty Spice, który również oparty jest na bazie Bounty Gold, macerowany ze świeżą wanilią, cynamonem, goździkami i infuzowany lokalną rośliną Bois Bandé uznawaną za afrodyzjak. Na koniec Bounty Premium Dark, który jest mieszanką trzyletniego rumu destylowanego w kolumnach z rumem siedmioletnim destylowanym w still pocie, który starzony jest w beczkach po Bourbonie.
Jako flagowy trunek wyspy nazywany również ‘duszą Saint Lucia’, poprzez jakość i przystępną cenę stał się bardzo popularny wśród lokalnej społeczności, jak i turystów. Destylarnia jednakże wstrzymała się z eksportem swojej flagowej marki. Bounty dołącza do ultra premium Chariman’s Reserve, tymczasem miłośnicy rumu w USA czekają z wielkim entuzjazmem na ponowne wydanie Admiral Rodney z końcem tego roku. Teraz gdy sekret rumu Bounty jest znany i gdy dołączył on do szerokiego grona wspaniałych rumów, Saint Lucia może wreszcie błyszczeć w Karaibskim słońcu.
Charakterystyka rumów Bounty
Bounty Premium White Rum – dumnie określany jako ‘The Spirit of Saint Lucia’. Czyste i orzeźwiające nuty kwiatu pomarańczy, ananasa i wanilii. Delikatna i miękka struktura utrzymuje łagodny posmak. Lilia, biały pieprz i papaja wraz z limonkowym finiszem tworzą wspaniały tropikalny trunek.
Bounty Premium Gold Rum – starzony w beczkach po Burbonie. Delikatna woń toffi i skórki pomarańczowej tryska ze szklanki, gdy przyprawy i cydr aromatyzują paletę na przemian z nutami brzoskwiń i moreli a unoszący zapach wanilii okala finisz.
Bounty Spiced Rum – unikalny trunek. Aromaty i smaki pochodzą z infuzowania wanilią i cynamonem wraz z macerowaną korą Richeria Grandis – gatunku drzewa występującego na Karaibach. Rzekomo ma właściwości lecznicze, ale w tym przypadku oferuje głęboko aromatyczny ziemno-tytoniowy charakter, zarazem egzotyczny i zmysłowy.
Bounty Premium Dark Rum – starzony w beczkach po Burbonie, ten 86-procentowy trunek przyciąga uwagę aromatami Sasafrasa lekarskiego, goździków, mandarynki i drzewa cedrowego. Melanż aromatów afiszuje się od startu przez paletę środkową and po sam finisz. Bardzo dobrze zbalansowana struktura. Cynamon, marakuja i gruszka w przeprawach prowadzą do aromatów czarnej herbaty i palonego pomarańczowego dębu.